top of page

Piekarnia Wieczorek

Tradycja i zdrowie

  • Piekarnia Wieczorek

Pieczywo z marketów


Jakie pieczywo można kupić w markecie?

Pieczywo tego typu, sprzedawane w piekarniach marketowych (zwane „pieczywem produkowanym z ciasta głęboko mrożonego”), zamrażane jest ciekłym azotem, następnie pakowane i przechowywane w chłodni. Stamtąd rozsyła się je do sklepów, które sprzedają je jako świeże i prosto z pieca. Produkcja takiego pieczywa wygląda inaczej, niż tego tradycyjnego. Dodają do niego ulepszacze i konserwanty (min. ropionian wapnia E-282 przeciw pleśniom czy konserwujący sorbinian potasu E-202), żeby odpowiednio wyrosło i było chrupiące. Zwykle jest dobre tylko w dniu zakupu. Każdy próbował zjeść takie pieczywo następnego dnia na śniadanie i wiemy co się z tym wiąże. Wtedy zwykle przerzucamy się wtedy na owsiankę:)

Bo jeżeli zwykła bułka pszenna zawiera fosforan wapnia, diglicerydy, chlorek wapnia, emulgatory, stabilizatory, to już od samego czytania odechciewa się jeść. A jak sprawdzi się skład ciasta francuskiego nadziewanego kiełbasą, czyli hot doga, to dowiadujemy się, że oprócz mięsa zawiera ono mleczan, azotyn i benzosan sodu, sorbinian potasu, modyfikowaną skrobię ziemniaczaną, a także liczne enzymy, takie jak alfa amylazę, amyloglukozydazę, oksydazę itp., to tym bardziej.

Pieczywo może zawierać preparaty z drewna i aż 253 substancje chemiczne. Niestety nie przejmujemy się naszym zdrowiem i spożywamy takie pieczywo.

Chwyt marketingowy Jak więc widać, "świeży chleb prosto z pieca" to głównie chwyt marketingowy. Chociaż sklepy informują o tym, że jest to wyrób z ciasta głęboko mrożonego, to zazwyczaj robią to tak, by klient mógł zobaczyć, ale by nie rzucało mu się to w oczy.

Dbajmy o nasze zdrowie. Starajmy się jeść zdrowe pieczywo produkowane w tradycyjnych piekarniach, za pomocą tradycyjnych receptur, a nie w wielkich halach produkcyjnych w Polsce, ale również w Chinach... Sami decydujemy o swoim zdrowiu.

#PiekarniaWieczorek #Zabrze #PiekarniaZabrze #ŚwierzyChlebNaZakwasie #ZdrowePieczywo

Źródła:

http://natemat.pl/107037,swieze-pieczywo-prosto-z-pieca-w-biedronce-lidlu-i-marketach-tak-naprawde-to-mrozona-masa-ktora-pol-roku-lezy-w-magazynie

http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3768963,swiezy-chlebek-z-hipermarketu-z-gleboko-mrozonego-ciasta,id,t.html

https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=642279482557387&id=268659696586036

http://www.z-pamietnika-dietetyka.pl/2013/02/jak-wybrac-dobry-chleb.html

#piekarnia #pieczywo #zabrze #piekarniazabrze #piekarniewzabrzu #pieczywozmarketów #chlebzchin #polepszaczewchlebie #zdrowepieczywo #pieczywonazakwasie #chlebzakwas #zabrzenajlepszychleb #piekarniawieczorek #wieczorekzabrze #sejmowa14zabrzewieczorekpiekarnia

111 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page