Piekarnia Wieczorek

Tradycja i zdrowie

  • pauulabe

Kombucha - eliksir z Dalekiego Wschodu

Czym jest kombucha (kombucza)?


Kombucha to fermentowany napój z herbaty, cukru i grzybka herbacianego. Napój charakteryzuje się słodko-kwaśnym smakiem i przypisywanych jest mu wiele właściwości prozdrowotnych.

Napój znany od tysięcy lat na Dalekim Wschodzie, ponownie zaczyna zwiększać popularność na całym świecie, również wśród Polaków. Dlaczego Ponownie? Znany był u nas już w czasach PRL, jednak został wyparty przez słodkie napoje gazowane.

Kombucha jest źródłem witaminy C, witamin z grupy B, minerałów (w tym magnezu, cynku czy żelaza), jak i kwasów organicznych (jabłkowego, glukonowego i octowego i innych). Kombucha zawiera również cukier, kofeinę i alkohol.

Miłośnicy kombuczy wskazują, że dodaje ona energii i polepsza koncentrację. Pomaga ona w pracy wątroby i oczyszczaniu organizmu, jak również w leczeniu wrzodów żołądka, obniżeniu cholesterolu, oraz polepsza pracę jelit. Trudno wymienić wszystkie pozytywne właściwości jakie są przypisywane temu napojowi. Trzeba jednak pamiętać, że jak we wszystkim należy zachować rozsądny umiar ;)

Kombucha to przede wszystkim oryginalny i smaczny napój orzeźwiający, który skutecznie ugasi pragnienie.

Zachęcamy do spróbowania tego ciekawego produktu, który można znaleźć w naszym sklepie.
27 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • Facebook
  • Instagram
  • google-maps
  • YouTube - Czarny Krąg
  • Twitter

Lokalizacje: Piekarnia Zabrze, Piekarnia Gliwice, Piekarnia Ruda Śląska, Piekarnia Katowice, Piekarnia Bytom, Piekarnia Mikołów, Piekarnia Przyszowice, Piekarnia Gierałtowice, Piekarnia Ornotowice